KONFERENCJE

sub-photo

Szanowni Państwo

Fundacja Przedsiębiorczości i Rynku Pracy

Burmistrz Gminy Kozienice

Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu

Instytut Administracji Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego         w Radomiu

Katedra Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

 ZAPRASZAJĄ

na

III Konferencję Naukową

pt.

„Finanse Samorządu Terytorialnego: Finansowe i prawne problemy optymalizacji dochodów          i wydatków

 

Organizowana już III Konferencja ma być kontynuacją wymiany wiedzy i doświadczeń na temat samorządu terytorialnego w Polsce. Osłabienie gospodarcze, które dotknęło także Polskę, spowodowało m.in. spadek dochodów podatkowych samorządów. Niestety zmiany w podatkach dochodowych oraz mniejsze wpływy z tych podatków nie są rekompensowane wzrostem wpływów z podatków i opłat lokalnych oraz dochodów majątkowych czy podatków ekologicznych. Co może w takim razie wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej samorządu terytorialnego? Ograniczenie wydatków, zmiany w systemie podatkowym, a może wzrost efektywności egzekucji należności podatkowych? A może skupić się na przedsiębiorczości i jej rozwoju? Na te i wiele innych zagadnień będą próbowali odpowiedzieć Uczestnicy konferencji.
Konferencja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: członków organów wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego oraz osób pełniących funkcję takiego organu, członków organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, pracowników urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych i urzędów gmin, pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz wszystkich osób zajmujących się tematyką szeroko pojętych zagadnień finansów samorządu terytorialnego.

Nadesłane przez Państwa referaty, po uzyskaniu pozytywnej recenzji, zostaną zamieszczone w wydanej monografii, która zostanie wręczona podczas Konferencji (opracowania niespełniające wymogów redakcyjnych nie będą przyjmowane).
Możliwe jest opublikowanie 2 opracowań. W tym przypadku opłata wynosi 550 zł za dwa (w sytuacji kiedy są to publikacje wybrane przez uczestników bez opcji z noclegiem).

INFORMACJE:

pdfzaproszenie-jst-2018-kozienice

word-logoFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 2017

Wymogi_redakcyjne

 

Patronat Honorowy nad Konferencją objęli

J. Bednarczyk dr hab. – Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu

T. Śmietanka dr inż. – Burmistrz Gminy Kozienice

pdfPatronat Burmistrz Kozienic

Patronat medialny i merytoryczny

logoSAS_granat

unnamed

 

 

Miejsce i data konferencji:

19 – 20 maja 2017 r.

KOZIENICKI DOM KULTURY
im. Bogusława Klimczuka
ul. Warszawska 29
26-900 Kozienice